forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Висоли що це?

Висоли представляють собою суміш різних хімічних сполук: карбонатів, кальцитів, сульфатів, хлоридів і т.д. Деякі з цих сполук водорозчинні, інші розчиняються тільки кислотами або лугами.

    Вода проникає в пори будівельних матеріалів і виносить на поверхню розчинені в них солі і луги, утворюючи білий або кольоровий наліт, який погано піддається видаленню.

4 povrezhdeniya na fasadah 03

  Усілякі солі присутні у всіх будівельних матеріалах, особливо їх багато в цементних розчинах, де вони результат хімічних реакцій. Причина ж їх виходу на поверхню фасаду завжди одна. Це рух води під дією капілярних сил.

 910vysol13

    

Насправді пористість стінового матеріалу це необхідна умова теплоізоляції і нормального парообміну будівлі. Рухаючись в товщі матеріалу, вода транспортує розчинені в ній солі, а, дійшовши до поверхні, випаровується. Солі ж залишаються.

Взаємодіючи з атмосферою, вони переходять в нерозчинну чи погано розчинну кристалічну форму і утворюють плями й розводи на стінах.

    Останні не тільки знижують естетичні якості фасадів, але і є індикаторами їх можливих руйнівних процесів. Переконатися в цьому можна, провівши по стіні рукою: сіль буде обсипатися разом з поверхневим шаром цегли.

    Зростаючі в порах кристали руйнують цеглу, при їх утворенні створюється великий парціальний тиск, який розриває стінки пор. Описаний вид руйнування керамічного матеріалу отримав назву сольова корозія. Її зовнішніми ознаками є лущення і кришіння цегли, тріщини і відвал облицювальних матеріалів.

    Замерзання вологи в тріщинах обумовлює посилене руйнування цегляної і стіни починають руйнуватися вже через 15-20 років, тоді як термін їх служби розрахований на 100-150 років.